Chorvatsko – Baška a ostrov Krk

Posted by on Jun 15, 2014 in Baška, Krk

Chorvatsko – Baška a ostrov Krk

Ostrov Krk patří k turisticky nejatraktivnějším místům Chorvatska. Jedná se o největší ostrov Jaderského moře, který je charakteristický netknutou přírodou a příznivým podnebím, stejně jako i bohatou kulturní historií, která sahá až do předřímského období. Nachází se zde několik oblíbených letovisek, přičemž tím nejznámějším je Baška.

Baška

Městečko Baška najdete v jižní části ostrova Krk. Proslulá je jednou z nejhezčích oblázkových pláží v Chorvatsku, množstvím historických památek i turistickými trasami se scénickými výhledy. Ceny v Bašce jsou poměrně přijatelné, což platí nejen pro ceny jídla a pití, ale poznáte to i v případě ubytování. Tato cenová dostupnost s sebou přináší ale i nevýhody – v turisticky nejvytíženějších letních měsících není na místní pláži téměř k hnutí.

Přesto vám ale doporučujeme Bašku navštívit, i když si v létě nebudete moci naplno vychutnat její čistou pláž oceněnou modrou vlajkou. Velice atraktivní je totiž i samotné městečko Baška. Večerní procházka uličkami se pro vás jistě stane nezapomenutelným zážitkem. Najdete zde mnoho restaurací s pestrou nabídkou pokrmů, která uspokojí každého milovníka dobré jižanské kuchyně. Z města také můžete podniknout mnoho výletů, přičemž se vám nabídne mnoho průvodců. Navštívit můžete na ostrově Krk také například Starou Bašku.

Stará Baška

Stará Baška je pozapomenuté městečko na pobřeží ostrova Krk. Pokud se sem vypravíte, budete si moci užít místní promenády a výlety podél pobřeží bez toho, že byste naráželi na zástupy dalších turistů. Přesto je zde veškerá vybavenost, kterou byste od chorvatského letoviska očekávali. Na pláži si můžete vypůjčit lehátka a slunečníky, poblíž najdete volná parkovací místa a několik set metrů od pláže si budete moci vychutnat místní gastronomii v útulné restauraci. Jde o velice útulné zákoutí ostrova Krk, které si vaši návštěvu určitě zaslouží.