Chorvatsko – Mljet

Posted by on Jun 15, 2014 in Mljet

Poblíž poloostrova Pelješac, ostrova Korčula a města Dubrovník se nachází další nádherné místo Chorvatska – ostrov Mljet. Charakteristický je tím, že tři čtvrtiny jeho povrchu pokrývají lesy. Nejen díky tomu má toto místo zvláštní kouzlo, a právem je ostrov Mljet zařazován k nejhezčím ostrovům Dalmácie. Jde o poklidné místo, které je charakteristické malým osídlením. Můžete si zde užít odpočinek na dlouhých plážích, turistické výlety po hornaté krajině i objevování krás národního parku. Pojďme si podrobněji představit, co vše můžete na ostrově Mljet vidět a zažít.

Národní park Mljet

Národní park tvoří zhruba jednu třetinu celého ostrova Mljet. Najdete v něm dvě jezera se slanou vodou a historickou kapli svaté Marie. Zajímavé jsou také zbytky římských staveb. Poblíž kostela svatého Pavla se nachází vykopávky, které odkrývají doby dávno minulé. O kořenech místní kultury se můžete poučit také ve starých vesničkách a v Odyseově jeskyni. Přestože je národní park tím nejznámějším turistickým bodem Mljetu, rozhodně není jediným zajímavým místem tohoto ostrova.

Pláže

Dvě nejkrásnější pláže na ostrově Mljet jsou Saplunara a Blace a nachází se na jihovýchodě. Jde o poměrně dobře udržované písčité pláže, bohužel si ale někteří turisté stěžují na nedostatečnou čistotu místního moře. Rozhodně si ale návštěvu těchto míst na ostrově Mljet nenechte ujít. Minimálně na vás čekají nádherné scenérie při cestě z národního parku na tyto pláže.

Aktivity

V přístavu Prozura si můžete vypůjčit loď a absolvovat projížďku po obvodu ostrova, kdy se můžete zastavit na jeho plážích. V Pomeně se pak nachází vyhledávaná lokalita pro potápění. Pokud se budete chtít v horkém letním dni zchladit, můžete si zaplavat v jezeře se slanou vodou, poblíž kterého se nachází kaplička.

Návštěvou ostrova Mljet chybu neuděláte. Čekají tu na vás historické památky, malebné vesničky a nádherné písečné pláže. Počítejte s tím, že na vstřebání krás ostrova Mljet vám nebudou stačit ani dva dny.