Chorvatsko – Pula

Posted by on Jun 13, 2014 in Chorvatsko, Pula

Chorvatský přístav Pula je největším městem Istrie. Podobně jako celá okolní oblast se i toto místo vyznačuje příjemným klimatem, průzračným mořem a nedotknutou přírodou. Proto patří Pula každoročně k nejvyhledávanějším turistickým cílům Chorvatska. Region, ve kterém se toto město nachází, proslul vinařstvím a rybářstvím, což můžete brát jako příslib kvalitních gurmánských zážitků. Co byste si v Pule kromě jídla neměli nechat uniknout?

Antické divadlo

Čas, který strávíte v Pule, můžete z velké části vyplnit návštěvami historických památek, kterých se v tomto městě nachází desítky. K těm nejoblíbenějším patří antické divadlo, které je zmenšenou verzí Kolosea, které naleznete v Římě. Tato aréna pochází z prvního století a patří do první desítky největších na světě. Přestože je mnohem menší, než Římské Koloseum, můžete i tak na této obdivovat římskou architektonickou důmyslnost. Pokud si měli vybrat jedinou věc, co v Pule navštívíte, doporučili bychom vám právě arénu. Některé její součásti byly renovovány, nicméně z většiny jde o původní stavbu, ze které čiší historie. V létě navíc toto kulturní centrum opět ožívá, neboť jsou zde pořádány koncerty. Po odpoledni stráveném studiem krás této památky a pořizováním úchvatných snímků se můžete přesunout do jednoho z výborných okolních barů.

Sergiův vítězný oblouk

V těsné blízkosti arény v Pule se nachází další historické pamětihodnosti, přičemž k těm nejpozoruhodnějším patří Sergiův vítězný oblouk, který pochází z podobného období. Navzdory více než dvou tisícileté historii jde o dobře zachovalou památku na římskou civilizaci. Zejména v noci je na tento vítězný oblouk nádherný pohled, proto vám doporučujeme jeho návštěvou završit výlet k antickému divadlu.

Pulské akvárium

Nenechte se odradit nudným vnějším vzhledem a vstupte do vzrušujícího světa podmořského života. Nejenom za špatného počasí vám toto místo poslouží pro zpříjemnění dne. Na návštěvu si vyčleňte alespoň dvě hodiny, protože zde na vás čeká pestrá paleta živočichů, které budete mít téměř nadosah ruky a budete je moci zblízka studovat. Připraveny jsou i nadstandardně zpracované informační panely. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak návštěva centra pro záchranu želv.