Chorvatsko – Záhřeb

Posted by on Jun 13, 2014 in Záhřeb

Záhřeb je hlavní město Chorvatska, které je známé jako důležité centrum dopravy v jižní Evropě. Jde i o centrum chorvatského turismu. Přestože můžete Záhřebu pěšky dojít prakticky kamkoliv, můžete využít kvalitní sítě městské hromadné dopravy, která vám pohyb podstatně usnadní. Navíc prostřednictvím dopravních uzlů plynule navazuje na silnice a tratě směřující do dalších chorvatských turisticky oblíbených měst. Návštěvou Záhřebu se vám tak otevírají dveře do celého Chorvatska. Pojďme si blíže představit turisticky nejatraktivnější místa této chorvatské metropole.

Tkalciceva

Ulice Tkalciceva na pouhých pěti stech metrech nabídne více než sto restaurací, kaváren a barů, přičemž je vše umístěno mezi kulisami, které tvoří působivá architektura. Jde o jednu z nejživějších ulic v Záhřebu, kterou by měl každý turista alespoň jednou navštívit, aby získal představu o současném charakteru a duchu města. Kromě gastronomických podniků zde najdete i několik hostelů, které nabízí poměrně levné ubytování. Některým návštěvníkům ulice Tkalciceva připomíná prostředí Prahy.

Horní město

V samotném centru Záhřebu se na malém kopci nachází historicky nejstarší část města. Jde o ideální místo pro romantické vycházky. Dopravu zde zajišťuje síť tramvají, které vás pohodlně dovezou na všechna místa. Narazíte zde na poměrně zajímavé muzejní expozice, přičemž některé jsou skutečně unikátní. Málokde jinde například najdete muzeum zlomených srdcí. V Horním města se nachází také mnoho obchodů s potravinami od místních zemědělců, takže budete mít příležitost zjistit, jak vlastně chutná Záhřeb. Dokud nenavštívíte tuto část města, nebudete plně znát hlavní město Chorvatska.

Maksimirův Park

Navštivte záhřebský osmnáctihektarový park, jehož součástí je i zoologická zahrada. Toto místo se nachází v klidné části Záhřebu mimo centrum, takže si budete moci plně vychutnat procházky v zeleni, pohled na labutě na malých jezerech a další příjemné zážitky, které tato rozkošná zahrada nabízí. K dispozici je zde mnoho laviček a také stín vzrostlých stromů, takže ani v létě se zde neunavíte. Strávíte zde například skvělé víkendové odpoledne.