Dovolená v Egyptě

Posted by on Feb 10, 2017 in Cestování, Egypt

Dovolená v Egyptě

Sen každého turisty, tak přesně to je bezesporu dovolená v Egyptě! Vydejte se za dobrodružstvím, objevujte vzdálené kraje, pyramidy a kuchyni, která je opravdu exotická, stejně jako vlastně všechno kolem. Stačí pár kliknutí a dostanete spoustu tipů, kam a kdy vyrazit. Libo na týden do vyhlášeného letoviska, nebo byste raději někde strávili rovnou čtrnáct dní? Meze se nekladou, račte si vybrat podle svého gusta!

Jednou z těch opravdu zajímavých destinací je třeba taková Hurghada! Ty dlouhé písčité pláže opravdu stojí za to, navíc tu můžete obdivovat i podmořské korálové útesy. A vynikající infrastruktura pro turisty, to už je jen třešnička na pomyslném dortu – na otočku se totiž můžete vydat třeba k chrámům v Luxoru a Karnaku nebo k proslulým pyramidám v Gíze. Pro zájemce o středověkou architekturu je tu několik mešit a typický arabský bazar, můžete zde pořídit třeba nějaký ten pěkný suvenýr. Desítky hotelů na výběr, jaký bude právě ten Váš? Skvělé zázemí, jaký si nebudete moci vynachválit, není důvod sem alespoň jednou za pár let nezavítat! Padesátitisícové městečko je skutečně malebné, co více dodat.
Další zajímavou destinací je třeba Marsa Alam! Toto letovisko je vhodné pro všechny, kteří odmítají ruch velkých měst a přeplněné pláže. Tady si totiž Egypt užijete opravdu dosyta a pěkně v klidu. Výlety po okolí, potápění u krásného pobřeží Rudého moře, to si jen tak přeci nemůžete nechat ujít, nebo ano? Vydejte se do pohádkového světa letoviska Marsa Alam, které nabídne nejen bohatou historii, ale i azurově modrou vodní hladinu, doslova a do písmene jako v pohádce. Egypt prostě znamená dovolenou, na kterou opravdu jen tak nezapomenete! Tak si nechte chutnat!