Důležité parametry cestovního pojištění

Posted by on Jan 3, 2017 in Cestování, Rady na cesty

Důležité parametry cestovního pojištění

Plánujete vyrazit na dovolenou, za poznáním, nebo třeba za studiem? Potom je důležité mít cestovní pojištění do zahraničí. I když se jedná o dobrovolnou pojistku, určitě není dobré riskovat a vyrážet do cizí země bez ní. Podívejme se proto na to, jaké důležité parametry by pojistka měla mít. A to ať už jde o cestovní pojištění mimo EU, nebo dnes mnohem využívanější a oblíbenější cestovní pojištění do EU.

Důležitý je hlavně rozsah pojistky

To, co hraje hlavní roli, je rozsah pojistky. V podstatě jde o to, na co všechno se dané pojištění vztahuje. Pokud sjednáme obyčejné nejlevnější cestovní pojištění, jsou základem zdravotní výdaje, které bude hradit pojišťovna. Využít lze však i řadu dalších doplňkových variant, jako je třeba rozšíření na naše zavazadla, nebo odpovědnost. S těmito doplňky je dobré sjednávat třeba cestovní pojištění na hory. A jak ho zřídit? Využijte srovnání cestovního pojištění, a to prostřednictvím webu Porovnej24.cz, který je na danou oblast specialistou.

Hleďte na limity pojistného krytí

Na co dále při výběru hledět? Rozhodně na výši pojistného krytí, které je spojeno s tím, jak velké výdaje mohou být hrazeny. Když si sjednáváme cestovní pojištění online, obvykle máme možnost jejich výši ovlivnit. Rada k tomu, jak by měly být vysoké, je samozřejmě jasná. Čím jsou vyšší, tím pro nás samozřejmě lépe a tím získáme vyšší jistoty toho, že bude naše pojistka skutečně vyhovovat a proplatí nám všechny výdaje, které bude třeba zaplatit.

Pozor na pojistné podmínky

Ty jsou nedílnou součástí smlouvy a tak bychom primárně měli hledět na to, aby se pojištění vztahovalo na co možná nejvíce rizik. Zde musíme říci, že každá pojišťovna nabídne podmínky individuální. I když si tedy sjednáme nejlevnější cestovní pojištění online u menší pojišťovny, může být ve výsledku lepší, než dražší pojistka u některé z velkých pojišťoven na našem trhu. A to i v případě netradiční země, kdy jako případ uvedeme stát Litva.