Jaké cestovní pojištění si přibalit na cestu do Chorvatska?

Posted by on Feb 20, 2017 in Cestování, Rady na cesty

Jaké cestovní pojištění si přibalit na cestu do Chorvatska?

Sezóna v Chorvatsku začíná už v květnu. Pokud se chystáte na dovolenou do této malebné země, měli byste si s sebou na cestu přibalit i kvalitní cestovní pojistku. Jak vybrat tu správnou a na co vše si musíte dát pozor?

Nikdy nevyrážejte do zahraničí bez pojištění!

I když je to nepochopitelné, stále hodně lidí vyráží na cesty bez řádného cestovního pojištění. Je to velký risk, který se nemusí vyplatit. Cena za lékařskou péči se může vyšplhat i do milionů korun. Bez pojištění byste museli vše uhradit z vlastní kapsy. Pojištění na cestu do Chorvatska stojí jen několik korun na den. Neriskujte a zařiďte si ho! Někteří lidé vyráží za hranice v přesvědčení, že jim stačí jen modrá kartička od zdravotní pojišťovny. Není to pravda. Tato kartička je pouze garancí, že se vám dostane neodkladné lékařské péče, ale jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše ostatní si budete muset hradit sami! Detailněji se problematice věnuje tento článek.

Vyšší limity jsou lepší!

Cena za pojištění se odvíjí od výše pojistných limitů. Čím vyšší jsou, tím vyšší je i cena a současně i výhodnost pojištění. Aby se jednalo o výhodné cestovní pojištění, je třeba, aby limity dosahovaly výše 5 000 000 Kč. S nižšími limity riskujete, že si budete muset doplácet, a to jistě nechcete.

Připojištění je na místě

Pokud budete na dovolené aktivně sportovat (tj. například hrát volejbal, potápět se, šnorchlovat apod.) je dobré se připojistit a sjednat si navíc ještě úrazovou pojistku. Vyplatí se vám také pojištění zavazadel. To si nezřizujte jen v případě, pokud do Chorvatska vyrážíte autem a máte koupeno havarijní pojištění. Proč? Pojištění zavazadel totiž bývá jeho součástí. To si ale ověřte u vaší pojišťovny.

Vhodným doplňkem je také pojištění odpovědnosti. Chcete-li ušetřit, sjednejte si pojištění online. Při této formě vyřízení pojistky nabízí například pojišťovna Ergo bonus v podobě pojištění odpovědnosti zavazadel i úrazu za pouhých 10 Kč na den!