Kam na exotickou dovolenou?

Posted by on Dec 23, 2014 in Cestování

Kam na exotickou dovolenou?

Exotické dovolené lákají mnohem více lidí než kdy dříve. Cena je příznivá, příroda v určitých destinacích stále nenarušená vlivem civilizace. Prostě si užijete parádní chvíle uprostřed Indického oceánu, s křišťálově průzračnou vodou. Zajímají Vás konkrétní tipy, kam se vydat? Račte číst dále!

Na turisty čekají například takové Maledivy. Stovky a tisíce korálových ostrůvků, ráj jako stvořený pro potápěče a milovníky podmořského života (ale samozřejmě i četných vodních sportů), ale i spoustu kokosových palem a zářivě bílý písek na každé pláži. Na nebi ani mrak, prostě tropický ráj – doslova a do písmene, není co více dodat. A pestrá je tu i fauna, můžete obdivovat jak želvy, tak i pestrobarevné rybky. Kdybyste snad chtěli poznávat místní historii, muzeum je pro Vás otevřeno také! Místní trhy také skýtají možnost zakoupit dosud nepoznané koření, což oceníte třeba při domácím grilování. A z hlediska suvenýrů nelze nezmínit i ručně vyráběné oblečení.

Dalším zajímavým tipem na epochální výlet do jiného světa je třeba Mauricius. Dočkáte se tu podobně jako na Maledivách ojedinělého tropického ráje, však obě destinace od sebe nedělí zrovna půl světa. Mauricius je totiž také v Indickém oceánu. Luxusní hotely, které snesou srovnání se světovou elitou v oboru, skvělá kuchyně a neustále se usmívající personál. Užijí si tu mladé páry i rodiny s dětmi, je tu doslova až pověstný klid, který ostře kontrastuje s přeplněným velkoměstem plným smogu. Užijte si také někdy tu pravou a ničím nerušenou pohodu!

Do třetice to nejlepší? Dost možná, ale konkurence je přesto docela silná. Seychely jsou skvělým tipem i pro hodně náročné turisty. Můžete tu obdivovat rozličné ptactvo, gekony nebo kokosové palmy. Hustá vegetace je pro toto souostroví přímo pověstná, ale nebojte – jsou tu i nádherné pláže plné azurově modré vody.