Recenze hotelů – Arabia Azur Resort, Tia Heights Makadi

Posted by on Jul 27, 2014 in Cestování, Recenze hotelů

Recenze hotelů – Arabia Azur Resort, Tia Heights Makadi

Arabia Azur Resort je oblíbený a hojně vyhledávaný hotel. Od historického centra Hurghady je vzdálený přibližně 8 kilometrů a od novějšího centra asi 2 kilometry. Hotel leží na břehu Rudého moře a v těsné blízkosti se nachází dvě velké umělé laguny. Hotel je ideálním místem pro nadšence do šnorchlování, protože nedaleko od písčité hotelové pláže se nachází krásný korálový útes.

Ve vstupní hale je recepce, bary a několik restaurací. Další kavárny a obchůdky jsou hned vedle hotelu. Hotelové pokoje jsou vybaveny klimatizací, ledničkou, televizorem, telefonem, trezorem, koupelnou a WC. K většině pokojů náleží také balkón nebo terasa. Koho přestane bavit slunění a šnorchlování, může využít možností, které nabízí hotel. Jedná se o tenis, posilovnu, saunu, vířivé koupele, masáže, parní lázeň a kosmetiku. Pro děti je vyhrazen dětský koutek, kde je hřiště a bazének. Děti jsou pod nepřetržitým dohledem zaměstance hotelu.

Tia Heights Makadi

Jedná se o velký hotelový komplex, který se rozkládá v zátoce Makadi Bay. Vzdálenost od Hurghady činí přibližně 35 kilometrů a do její centra vyjíždí dvakrát denně hotelový autobus. Hotel Tia Heights Makadi leží na krásné písčité pláži dlouhé asi půl kilometru. Z této pláže je přístup ke korálovému útesu, který s oblibou vyhledávají šnorchlisté. Hotel nabízí největší bazén v Egyptě. Vstupní budova nabízí vedle recepce také několik restaurací a barů. Hosté bývají ubytováni v pokojích, které jsou umístěny ve dvou třípatrových křídlech, případně v menších bungalovech, které se nacházejí za hotelovým komplexem. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, telefonem, minibarem, televizorem, sociálním zařízením (WC a koupelna s vanou), trezorem za poplatek a převážná většina pokojů má také balkón nebo terasu.